Bumar Żołnierz S.A. na Future Soldier Exhibition & Conference 2012

22/10/12

W dniach 17-19 października 2012 r. w Pradze odbyła się Konferencja oraz wystawa Future Soldier 2012, poświęcona ekwipunkowi żołnierza przyszłości. Była ona organizowana między innymi pod patronatem Ministerstwa Obrony Republiki Czeskiej i Sił Zbrojnych Republiki Czeskiej oraz przy współpracy NATO i Europejskiej Agencji Obrony.

Głównym tematem tegorocznych spotkań i konferencji było militarne wykorzystanie technologii cybernetycznych, w tym jego etyczne oraz prawne aspekty.

Wsród wystawców znalazły się spółki wchodzące w skład Grupy Kapitałowej Bumar Żołnierz, w tym Bumar Żołnierz S.A. Zaprezentowane zostały między innymi lotnicze gogle noktowizyjne PNL-3, a także urządzenia optoelektroniczne wchodzace w skład projektu Żołnierza Przyszłosci, w tym celownik termowizyjny CTS-2 oraz monokular noktowizyjny MU-3 i jego zminiaturyzowaną wersję MU-3M. Na stoisku Grupy wyświetlany był film z dymamicznej prezentacji systemu Żołnierza Przyszłości.

Przedstawiciele Bumar Żołnierz S.A. odbyli w czasie wystawy spotkania z potencjalnymi partnerami biznesowymi oraz przedstawicielami sił zbrojnych różnych państw.


Wróć